Plánovací víkend s cieľovou destináciou: Rumunsko

Dolný Kubín – rodisko viacerých významných osobností, malebné mestečko stojace popri rieke Orava a obklopené z každej strany mohutnými vrchmi. Práve sem smerovali cesty 7 misijných nadšencov z viacerých kútov Slovenska, aby počas víkendu (2.-4.6.) spoločne naplánovali program na tábor pre rumunské deti.

Strechu nad hlavou nám poskytli sestry saleziánky v útulných priestoroch súkromného centra voľného času Dominika. Piatkový večer začal spoločnou večerou, nasledovali hry na utuženie a lepšie spoznanie partie. Dozvedeli sme sa, aké má kto očakávania a tí, ktorí ešte v Rumunsku neboli, získali základné informácie ako to tam funguje.

Skutočná plánovacia atmosféra a hlavy plné nápadov dorazili so sobotňajším ránom. V úvode sme sa museli trošku popasovať s technikou, ale potom už všetko fungovalo ako hodinky. Hneď na začiatok sme dostali na papieri základné rumunské frázy a slovíčka. Potom sme začali premýšľať nad témou tábora a nad tým, čo chceme deťom odovzdať. Prezradím vám iba toľko, že celé to dospelo k Mojžišovi a k modlitbe. Ako sa s tým popasujeme vám opíšem po tábore. Aby nás z toľkého premýšľania neboleli príliš hlavy, tak sme sa poobede vybrali na menšiu prechádzku ku krížu sv. Cyrila a Metoda, ktorý sa nachádza na Tupej skale. Keďže cieľom víkendu je aj lepšie sa medzi sebou spoznať, tak sme sa v sobotu dozvedeli o sebe napríklad aj to, že niekto je výborný v improvizovaní a iný zase potrebuje k väčšej spokojnosti veľký kus horkej čokolády.

S nedeľou prišli posledné pokyny, rozdelenie jednotlivých úloh a zodpovedností a odchod domov, kde máme viac ako mesiac čas na to, aby sme všetky veci dotiahli do konca a potom to na tábore úplne odpálili. Určite vám dáme vedieť, ako to dopadlo.

Alžbeta Benianová

 

Inštitút dcér Márie Pomocnice
Kremnická 17, 851 01 Bratislava
Slovensko, Európa
00421 263 814 955
slkfma@nextra.sk
IČO: 00677728
Číslo účtu: SK 80 7500 0000 0040 0786 8759