V Nitre sa prehlbovali v škole chudoby.

Druhé formačné stretnutie junioriek v tomto školskom roku prebiehalo tento krát v Nitre. Mladé sestry s dočasnými  sľubmi sa zamerali na sľub chudoby . Obohatila ich aj prítomnosť provinciálky a junioriek zo susednej provincie CEL.

Nitra 19.11.2017

Formačnou témou previedla v sobotu dopoludnia provinciálka CEL sr. Jana Svobodová FMA, ktorá sa zamerala na podstatu sľubu. Po osobnom ústraní si juniorky mohli „rozpitvať“ tento sľub v malých skupinkách a pozdieľali sa so svojou skúsenosťou žitia chudoby v komunite. Na stretnutí bola medzi juniorkami prítomná aj slovenská provinciálka sr. Jana Kurkinová, ktorá bola otvorená na akékoľvek otázky ohľadne tohto sľubu aj života provincie.

Byť v Nitre a o chudobe len hovoriť? Aj preto sa juniorky popoludní vybrali na Orechov dvor, aby mohli zažiť konkrétny dotyk s chudobou „Prítomnosť na Orechovom dvore ma učí o Božej láske viac ako inde, kde som bola doteraz. Asi preto, že ma viac o Bohu učia práve oni, ako ja ich! Nech urobia čokoľvek, Boh ich má rád, Boh tu trpí s nimi, teší sa s nimi, je tu s nimi“ úprimne sa podelila sr. Fany Martinková, ktorá už tretí rok pôsobí medzi Rómami v tejto lokalite.

V študijnej časti sa sr. Adrika Sarkózyová zhostila témy saleziánskej spirituality. Prostredníctvom zaujímavých úryvkov z historických prameňov ponúkla sestrám srdce don Boscovej výchovnej praxe – vychovať z mladých statočných občanov a dobrých kresťanov. Rozprúdila sa živá debata aj o politickej angažovanosti mladých, ako ich motivovať a sprevádzať v tejto oblasti či ako správne chápať don Boscovu „politiku Otčenáša“.

Najbližšie juniorské stretnutie je naplánované vo februári, rovnako v československom zložení. Sestry však bude čakať ďalší sľub – poslušnosť.

Ak vám slová nestačia, videjko z dielne našej vlogerky Lamiye isto doplnia všetko potrebné J

merygregy

 

Inštitút dcér Márie Pomocnice
Kremnická 17, 851 01 Bratislava
Slovensko, Európa
00421 263 814 955
slkfma@nextra.sk
IČO: 00677728
Číslo účtu: SK 80 7500 0000 0040 0786 8759
Inštitút Dcér Márie Pomocnice spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou. Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovednú osobu sa nachádza na www.gdpr.kbs.sk