Bohate stretnutie exalliev

Počas piatkového februárového večera sa stretli členky humenských exalliev v priestoroch domu sestier FMA, aby sa oboznámili s tohtoročnou strenou od Angela Fernándeza Artimeho:” Pane daj mi takej vody”.

Formou krátkeho videa a prednášky sr.Janky Pullmanovej  bolo sprostredkované posolstvo hlavného predstaveného, aby čerpali vodu zo studne ako Samaritánka  a podávali ju ďalej, zvlášť ľuďom v ich okolí, ktorí sú smadní a túžia po tejto vode.

Stretnutie bolo obohatené aj o osobné životné príbehy členiek, ktoré boli veselé, ale aj smutnejšie. Exallievy spoznali  aj život svätca z Libanonu, sv. Charbela. Zázračné uzdravenia na jeho príhovor pripomenuli, že viera v dnešnej dobe je skúšaná, ale aj posilnená tak, že máme vždy prostredníkov v nebi, ktorí dokážu vyprosiť  mnohé zázraky.

S optimistickým pohľadom na zajtrajšok  a plné odhodlania vytvoriť oázu v púšti moderného sveta, členky exalliev zakončili stretnutie modlitbou v kaplnke.

Autor: členka exalliev M.R.

 

Inštitút dcér Márie Pomocnice
Kremnická 17, 851 01 Bratislava
Slovensko, Európa
00421 263 814 955
slkfma@nextra.sk
IČO: 00677728
Číslo účtu: SK 80 7500 0000 0040 0786 8759
Inštitút Dcér Márie Pomocnice spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou. Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovednú osobu sa nachádza na www.gdpr.kbs.sk